Papagájhíradó

Nemzetközi Tolvajnyilvántartó

Tudtad, hogy február 14-én van a háziállatlopás tudatosításának nemzetközi napja? A napot 1988-ban kezdte az Utolsó Esélyt Az Állatoknak nevű szervezet, azzal a céllal, hogy elmondhassák az embereknek, hogyan védjék meg állataikat a tolvajoktól. Évente ugyanis állatok millióit lopják el a világon, és bár sok kaland boldog véget ér, és a szerencsés tuladjonosok elveszésük vagy ellopásuk után újra találkozhatnak szeretett háziállataikkal, más gazdik nem ilyen szerencsések és soha többé nem láthatják szeretett állatukat.

Nemzetközi Tolvajnyilvántartó

Az Egyesült Királyságban a Nemzetközi Tolvajnyilvántartó regisztrálja az egzotikus fajok lopásait, elvesztéseit és megtalálását is, ideértve a papagájokat, a hüllőket és más egzotikus állatok is, abban a reményben, hogy ezek az állatok végül újra együtt lehetnek gazdáikkal. Megkértük John Haywardot, aki a szervezet egyik alapítója, hogy ismertessék a szervezet tevékenységét és azokat a módszereket, amelyeket az állattartók a lopás kockázatának csökkentése érdekében alkalmazhatnak.

Nemzetközi Tolvajnyilvántartó

Ezt mondta:
"Az Országos Lopás-nyilvántartás hamarosan megünnepli fennállásának huszadik évét. 1995-ben jött létre, az akkor még Állatkertek Szövetsége néven futó szervezet felkérésére (azóta BIAZA névre keresztelték), célja a az Egyesült Királyság egész területén ellopott összes állatfaj összegyűjtése volt. Az kezdeti évtől sok lopást regisztráltak a szervezetnél és ennek egy jelentős része nagypapagáj volt. Idővel reklámokon keresztül a szervezet tevékenysége szélesebb tömegekhez is eljutott és egyre nagyobb hatékonysággal kezdett működni, mely napjainkban is egyre fokozódik."

Nemzetközi Tolvajnyilvántartó

A papagáj táplálkozása

A papagáj táplálkozása